.


گفت و گو  |  یادداشت  |  جستجو  |  ارتباط با ما   گفت و گو


  گزارش تصویری


  یک عکس یک خاطره  ویدیو  اخبار برگزیده


  حامیان مالی
شماره خبر:79098       10/11/1396 - 10:25

پیشکسوت کشتی؛
دفاع عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد از انتخاب سرمربیبه گزارش ایرنا؛ عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد در واکنش به داشتن اختیار کامل این شورا در انتخاب رسول خادم به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان گفت: یک پای ما لب گور است و آلت دست دیگران نیستیم و «رسول خادم» انتخاب این شورا بود.
دفاع عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد از انتخاب سرمربی
«ابراهیم جوادی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بعد از انتخاب دوباره رسول خادم که روز گذشته توسط اعضای شورای فنی که همگی از پیشکسوتان این رشته هستند، انتقاداتی مطرح شد و باید بگویم که پایمان لب گور است و قبول نمی کنیم که آلت دست کسی باشیم و روز گذشته در جلسه شورای فنی «منصور برزگر» از بزرگان کشتی ایران نیز حضور داشت و در خصوص سرمربی تیم ملی بحث و تبادل نظر زیادی صورت گرفت و هر چند خادم خود تمایل به پذیرش مجدد سرمربیگری نداشت، اما وقتی صحبت های اعضا را شنید، تن به این خواسته داد.
وی اظهار داشت: برخی هستند که شایعه درست می کنند و نمی خواهند کسی کار کند و خادم به عنوان رییس فدراسیون شخص آزاده ای است و اتخاذ چنین تصمیماتی را به اعضای شورای فنی چون گذشته محول کرده بود.
دارنده چهار مدال طلای پیکارهای قهرمانی جهان ادامه داد: از سوی دیگر شورای فنی گزینه های دیگری را نیز مد نظر داشت اما با توجه به بررسی انجام شده توسط اعضا شورای فنی، به این نتیجه رسیدیم که خادم تا بازی های المپیک 2020 توکیو سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران باشد.
وی ادامه داد: خادم از مربیانی است که به همه جزییات فنی یک کشتی گیر از جمله، خواب، غذا و سایر موارد توجه دارد و رفتار او به گونه ای است که کشتی گیران او را از خود می دانند و همه مسایل و مشکلات خود را با او در میان می گذارند و ضمن آنکه وی رییس فدراسیون است و می تواند به مسایل و مشکلات کشتی گیران رسیدگی کند.
دارنده مدال برنز بازی های المپیک 1972 مونیخ ادامه داد: از سوی دیگر رییس فدراسیون، بخشی از اختیارات خود را به نایب رییس تفویض کرده و کارها به امان خود رها نشده است و او با فراغ بال راحت تری به امور فنی تیم ملی بپردازد.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا کشتی ایران ظرفیت آنرا دارد که بعد از رسول خادم، شخص دیگری سکاندار هدایت تیم ملی شود؟ گفت: مربیگری عشق و علاقه است و مربیانی چون محمد طلایی و سایر مربیان که اکنون در تیم ملی هستند و برخی دیگر نیز که در باشگاهها مشغول به فعالیت هستند، به طور حتم، می توانند این مسئولیت مهم را به عهده بگیرند و در هر صورت شورای فنی تیم ملی به همه مسایل اشراف کامل دارد و تصمیمی را اتخاذ کرد که به نفع کشتی باشد.
جوادی همچنین یادآور شد: در جلسه روز گذشته همچنین نفرات اعزامی به رقابت های جام جهان پهلوان تختی و رقابت های قهرمانی آسیا در قرقیزستان نیز مشخص شدند.
رسول خادم رییس فدراسیون کشتی روز گذشته از سوی شورای فنی تیم های ملی یکبار دیگر به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران انتخاب شد.
او از بازی های المپیک 2012 لندن تا 2016 ریو نیز سابقه سرمربیگری تیم ملی ایران را داشت و به همراه این تیم در پیکارهای قهرمانی سال 2013 در بوداپست مجارستان قهرمان جهان شد و نتایج قابل قبولی را نیز در دو المپیک کسب کرد.
وی شنبه این هفته طی نامه ای اختیارات خود را به جز امضا اسناد مالی به حمید بنی تمیم نایب رییس فدراسیون واگذار کرد و یک روز پس از آن از سوی شورای فنی تیم های ملی به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان انتخاب شد.
وی بعد از بازی های المپیک 2016 ریو از سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان کناره گیری کرد و این مسئولیت به محمد طلایی سپرده شد که او به همراه تیم ملی نتوانست در پیکارهای قهرمانی سال 2017 جهان در پاریس توفیقی حاصل کند که این موضوع موجب انتقادات زیادی به خادم شد.
تیم ملی کشتی آزاد ایران در پاریس با تک مدال حسن یزدانی در رده نهم جهان قرار گرفت و البته در آن مقطع نیز انتقاداتی به تیم ملی وجود داشت چرا که منتقدین اعتقاد داشتند با وجود سرمربیگری طلایی، خادم تصمیم گیرنده اصلی تیم ملی بود.
اما موضوع دیگر اینکه رسول خادم رییس فدراسیون کشتی با رای اعضا مجمع فدراسیون و هیات ها برای مرتبه دوم به عنوان رییس فدراسیون کشتی انتخاب و به برنامه های او رای داده اند و انتظار دارند که چون گذشته او بتواند برنامه های خود را برای توسعه این رشته در سطح کشور و رسیدگی به هیات های استانی پیاده کند.
از سوی دیگر ایران به عنوان مهد کشتی دنیا همواره خاستگاه بزرگان این رشته در دنیا بوده به طوری که مربیان زیادی از کشورمان در تیم های ملی سایر کشورها مربیگری کرده اند، اما در سال های اخیر شورای فنی تیم های ملی نتوانستند به شخصی به غیر از رسول خادم اعتماد کامل داشته باشند که به نظر می رسد خادم که اکنون رییس فدراسیون کشتی و مسئولیت تیم ملی را برعهده دارد خود برای رفع این نقیصه چاره اندیشی کند.

تاريخ  ارسال:سه شنبه 10 بهمن 1396 - 10:25
تعداد بازديد: 169
کد:79098-1397


 اخبار مرتبط:


  

  نظر شما در رابطه با اين خبر
 نام شما:
 پست الکترونيک:
 شماره تماس:

 آی پی شما:

 

 دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سامانه در وب سایت منتشر خواهد شد.
 پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

 


کمیته تنیس
کمیته پینگ پنگ
کمیته وزنه برداری
کمیته رسانه های ورزشی
کمیته کشتی
کمیته شنا
کمیته والیبال
کمیته بوکس
کمیته اسکی
کمیته بسکتبال
کمیته فوتبال
کمیته دو و میدانی


 

پیگیری ما در شبکه های اجتماعی
آدرس پستي: بلوار آفریقا (جردن)، خیابان انصاری (صداقت)، پلاک 6
تلفن و فکس: 26206430 021        26206440 021
داخلی 141
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.