.


گفت و گو  |  یادداشت  |  جستجو  |  ارتباط با ما 

  گفت و گو


  گزارش تصویری


  یک عکس یک خاطره  ویدیو  اخبار برگزیده


  حامیان مالی
وزنه برداری؛
علی حسینی به اردوی وزنه برداری دعوت شد

سال گذشته پیگیری فدراسیون وزنه برداری با تاماش آیان رئیس فدراسیون بین المللی وزنه برداری درخصوص خاتمه دادن به محرومیت سعید علی حسینی قهرمان فوق سنگین و رکوردار جهان در رده سنی جوانان، کارساز شد تا فدراسیون بین المللی به طور رسمی با ارسال نامه ای به فدراسیون وزنه برداری ایران تاریخ رسمی خاتمه محرومیت این وزنه بردار آذری زبان و ارزشمند کشورمان را اعلام کند.
فدراسیون بین المللی وزنه برداری اعلام کرده بود که بنابر تغییراتی که در کتاب قوانین مربوط به محرومیت های مادام العمر و برخی مجازات های آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ تدوین شده است و نیز شرایط مساعد سعید علی حسینی با این قوانین، وزنه بردار محروم فوق سنگین ایران می تواند از تاریخ ۲۴ اکتبر۲۰۱۷ (دوم آبان ۹۶) مجددا فعالیت های حرفه ای خود را در عرصه بین المللی وزنه برداری آغاز کند و دوره محرومیتش خاتمه می یابد.
علی حسینی وزنه بردار فوق سنگین ایران موفق به کسب عنوان قهرمانی نوجونان آسیا و جوانان جهان شد و رکورد دار یک ضرب، دوضرب و مجموع جهان در رده جوانان است. در زمانی که صحبت زیادی از شکستن رکورد های حسین رضازاده توسط او مطرح بود، برای دومین بار آزمایش دوپینگش در رقابت های قهرمانی سال 2009 جهان در کره جنوبی مثبت اعلام شد و با محرومیت مادام العمر مواجه شد. پس از اعتراض به دادگاه عالی ورزش محرومیت علی حسینی به 12 سال و تا سال 2021 کاهش یافت.
اما بر اساس قانون جدید فدراسیون جهانی، محرومیت وزنه بردارانی که برای بار دوم دوپینگ شان محرز شده تا هشت سال کاهش یافت.
سرمربی موقت تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از دعوت سعید علی حسینی به اردوی تیم ملی خبر داد و گفت: در حال حاضر در هفته چهارم اردوی یک ماه تیم ملی در ورزقان هستیم و از هفته آینده اردوی تیم ملی در تهران آغاز می شود.
محسن بیرانوند افزود: علی حسینی از هفته دوم اردوی تهران به جمع ملی پوشان اضافه خواهد شد تا تمرینات خود را برای مسابقات قهرمانی جهان دنبال کند.
تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان ایران اردوی چهار هفته ای خود را از 17 تیر ماه در شهر ورزقان در آذربایجان شرقی آغاز کرد. این اردو 12 مرداد ماه به پایان می رسد و پس از آن ملی پوشان اردوی خود را در تهران پیگیری خواهند کرد.

تاريخ  ارسال:يكشنبه 8 مرداد 1396 - 12:14

کد:41037-1398


کمیته تنیس
کمیته پینگ پنگ
کمیته وزنه برداری
کمیته رسانه های ورزشی
کمیته کشتی
کمیته شنا
کمیته والیبال
کمیته بوکس
کمیته اسکی
کمیته بسکتبال
کمیته فوتبال
کمیته دو و میدانی


 

پیگیری ما در شبکه های اجتماعی
آدرس پستي: بلوار آفریقا (جردن)، خیابان انصاری (صداقت)، پلاک 6
تلفن و فکس: 26206430 021        26206440 021
داخلی 141
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.