.


گفت و گو  |  یادداشت  |  جستجو  |  ارتباط با ما 

  گفت و گو


  گزارش تصویری


  یک عکس یک خاطره  ویدیو  اخبار برگزیده


  حامیان مالی
کشتی فرنگی:
رئیس فدراسیون کشتی: موفقیت فرنگی کاران در رقابت های جهانی دیده نشد.

به گزارش روز یکشنبه فدراسیون کشتی، «رسول خادم» با اشاره به نتایج رضایت بخش کشتی فرنگی در رقابت های قهرمانی جهان در پاریس افزود: تیم کم تجربه ایران در حالی نایب قهرمان جهان شد که نتیجه حاصله به دلیل پایبندی به مسابقات انتخابی بسیار ارزشمند است و اگر بی تجربگی فرنگی کاران جوان اعزامی به این مسابقات نبود می توانستیم به جای مدال برنز به طلا برسیم که به طور قطع در آینده این امر محقق می شود.
وی تصریح کرد: در این بین موفقیت فرنگی کاران و مدال آورانی چون عبد ولی، نوری و گرایی در پشت حواشی کشتی آزاد، دیده نشد و از مردم عزیز می خواهم دلاوری این قهرمانان در مسابقات جهانی فرانسه را فراموش نکنند.
خادم در خصوص کشتی آزاد نیز گفت: چهار نفر از نمایندگان ایران برای نخستین مرتبه راهی رقابت های جهانی می شدند و در کنار آنها چند کشتی گیر با تجربه داشتیم که مأموریتشان را به خوبی انجام ندادند و کادر فنی هم نتوانست مدیریت کوچینگ را به خوبی انجام دهد به طوری که شانس کسب سه مدال را داشتیم که تنها طلای حسن یزدانی حاصل شد و دو مدال دیگر از دست رفت.
وی ادامه داد: با توجه به در پیش بودن بازی های داخل سالن آسیایی در ترکمنستان، شورای فنی مقرر کرد که پس از این مسابقات تصمیمات نهایی در خصوص کادر فنی اتخاذ شود و البته این واقعیت کشتی آزاد ما نیست و در آینده ای نزدیک، تیم ملی کشتی آزاد محکم تر از قبل باز خواهد گشت.
رئیس فدراسیون کشتی در مورد برخی آزادکاران حاضر در رقابت های جهانی خاطر نشان کرد: به طور حتم ترمیمی را در مورد برخی از نفرات که استعداد و توانایی روانی و فنی لازم را برای حضور در مسابقات جهانی و بین المللی ندارند در تیم ملی انجام خواهیم داد و از جوانانی که از دل انتخابی بیرون آمده اند برای کسب موفقیت های آتی استفاده خواهد شد.
وی ادامه داد: طی پنج سال گذشته تلاش داشتیم تا انتخابی تیم ملی را مبنای پوشیدن پیراهن تیم ملی قرار دهیم که امسال با تمرکز بیشتری این کار را انجام دادیم و حدود 90 درصد تیم ملی کشتی آزاد از مسابقات انتخابی بودند که برخی نفرات علی رغم کسب عنوان نخست، روحیه و شرایط حضور برای میدان های جهانی را ندارند و به زبان ساده در رقابت های داخلی عملکرد خوبی دارند، اما در مصاف با حریفان خارجی نتایج مطلوبی را بدست نمی آورند. اما نفراتی نیز هستند که در جنگ با رقبای خارجی روحیه مضاعفی می گیرند و دچار ترس و کم کاری نمی شوند.
وی خاطرنشان کرد: جا دارد بار دیگر از تمامی مردم عزیز تشکر نمایم و موفقیت های کشتی در این چند سال با وجود حمایت و محبت مردم رقم خورده و اگر فدراسیون این حجم سنگین فعالیت را اداره می کند با اتکاء به حمایت و محبت این مردم کشتی دوست بوده است.
«مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان پس از ناکامی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در پیکارهای قهرمانی سال 2017 جهان در پاریس در نامه ای به «محمدرضا داورزنی» معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای از وی خواست در مدت 20 روز علل این شکست ها را بررسی کند. این نامه واکنش تند فدراسیون کشتی را در پی داشت.
رقابت های کشتی آزاد قهرمانی سال 2017 جهان روزهای سوم و چهارم شهریور با حضور 56 تیم از سراسر جهان در سالن «آکور هتلز آرنا» شهر پاریس برگزار شد که تیم ملی ایران با تک مدال طلای حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم و با 16مجموع امتیاز در رده نهم قرار گرفت و تیم های آمریکا و روسیه نیز قهرمان شدند.
همچنین پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان روزهای 30 و 31 مرداد ماه با حضور 54 تیم در شهر پاریس فرانسه برگزار شد و در پایان تیم ایران پس از تیم روسیه با کسب سه مدال برنز محمدعلی گرایی، سعید عبدولی و حسین نوری در وزن های 71، 75 و 85 کیلوگرم و یک مقام پنجمی توسط محمد الیاسی در وزن 66 کیلوگرم و با 36 امتیاز به عنوان نایب قهرمانی رسید.
پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا 26 شهریور تا 5 مهرماه سال جاری در شهر عشق آباد کشور ترکمنستان برگزار می شود.

تاريخ  ارسال:يكشنبه 12 شهريور 1396 - 12:45

کد:51051-1397


کمیته تنیس
کمیته پینگ پنگ
کمیته وزنه برداری
کمیته رسانه های ورزشی
کمیته کشتی
کمیته شنا
کمیته والیبال
کمیته بوکس
کمیته اسکی
کمیته بسکتبال
کمیته فوتبال
کمیته دو و میدانی


 

پیگیری ما در شبکه های اجتماعی
آدرس پستي: بلوار آفریقا (جردن)، خیابان انصاری (صداقت)، پلاک 6
تلفن و فکس: 26206430 021        26206440 021
داخلی 141
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.