.


گفت و گو  |  یادداشت  |  جستجو  |  ارتباط با ما 

  گفت و گو


  گزارش تصویری


  یک عکس یک خاطره  ویدیو  اخبار برگزیده


  حامیان مالی
گفت و گوی اختصاصی؛
نیما عالمیان:‌ تلاشم مداوم و همیشگی است

نیما و نوشاد عالمیان دو نامی هستند که ورزش پینگ پنگ را به نام این دو برادر می شناسند. پس از بزرگانی همچون امیر و مجید احتشام زاده،‌ این برادر تلاش می کنند که بتوانند بار سنگین پینگ پنگ را به همراه دیگران به دوش بکشند. نیما عالمیان که سال گذشته رده بندی خود را در جهان ارتقا داد،‌ هیچ گاه زیر سایه برادر بزرگترش قرار نگرفت و توانست چهره ای مستقل در تنیس روی میز باشد. وی که در اردوی تیم ملی به سر می برد در تلاش است که بتواند سهمیه المپیک را کسب کند و فصل تازه ای در این رشته باز کند. گپ و گفت آخرین روزهای سال را با وی می خوانید:‌

س:‌ با توجه به مسابقات جهانی مالزی که در پیش است تا چه اندازه از حریفانتان شناخت دارید؟
ج:‌ یک شناخت نسبی از حریفان در رقابت‌های جهانی مالزی داریم. به نظرم تیم‌های تایلند و کانادا را می‌توانیم شکست دهیم و برای پیروزی مقابل بلژیک نیز شانس زیادی داریم اما برابر برزیل قطعا کار دشواری در پیش خواهیم داشت. تمام تلاش‌مان این است که بتوانیم از گروه خود صعود کنیم.

س:‌ شنیده شده که مصدومیتی هم در ناحیه کتف دارید الان وضعیت آسیب دیدگی تان چگونه است؟
ج:‌ آسیب دیدگی کتفم خیلی جزئی است. باید مراقبت بیشتری کنم. مثلا به دستم کمتر فشار بیارم. ولی چیز نگران کننده ای نیست و این موضوع نمی تواند که مانع کار من شود.

س:‌ الان میزان آمادگی تان بالاست؟
ج:‌ در تورنمنت مجارستان شرایط خوبی داشتم و توانستم خودم را تا مراحل بالا برسانم اما در تورنمنت آلمان با توجه به اینکه سرمربی تیم ملی در کنارم حضور نداشت از عملکردم چندان رضایت نداشتند. با این حال امیدوارم با توجه به تجربه ای که از این دو تورنمنت کسب کردم بتوانم در رقابت‌های جهانی مالزی خوب ظاهر شوم.

س:‌ شرایط تیم ملی چگونه است؟ امید به کسب سهمیه دارید؟
ج:‌ تمرینات و اردوهای آماده سازی که برگزار کردیم خیلی به تیم کمک کرده است. الان بچه ها در شرایط خوبی هستند،‌ بازیهای تدارکاتی که با تیم های با حریفانی از چین و کره شمالی برگزار کردیم سبب شد که از لحاظ فنی تیم ارتقا یابد. البته پینگ پنگ هم در آسیا و هم در دنیا بسیار پیشرفت کرده است و رسیدن به المپیک و کسب سهمیه المپیک بسیار سخت است. الان تمام حریفان آماده هستند، هم از لحاظ بدنی و هم از لحاظ تدارکاتی که دارند. اما ما هم در این مدت خیلی تلاش کردیم. جمیل لطف‌الله نسبی بهترین گزینه‌ای بود که برای سرمربیگری تیم ملی انتخاب شد و به نظرم با توجه به دانش بالایی که این مربی دارد می‌توانیم با او به موفقیت دست پیدا کنیم. الان هم شرایط ملی پوشان خیلی خوب است.

س: ‌سال میلادی گذشته جهش 76 پله ای در رنگینگ جهانی داشتید،‌ این موفقیت چگونه حاصل شد؟
ج:‌ من زیر نظر پدرم که در واقع اولین مربی من بودند تمرین مستمری داشتم و دارم. شاید باور نکنید ولی من گاهی اوقات روزی 4 ساعت تمرین می کنم. البته بدنسازی هم نقش بسیار موثری در موفقیت یک تیم بازیکن دارد. امیدوارم که بتوانم روند صعودی ام را همچنان حفظ کنم. برای موفقیت بی وقفه در حال تلاش هستم.

س:‌ البته راه سختی در پیش دارید.
ج: بله قبول دارم. باید خیلی بیشتر از این تمرین کنم. حریفان سختی داریم. خیلی قدر هستند.

س: از فدراسیون چه انتظاری دارید؟
ج:‌ خواسته من از مسئولین این است که اردوهای ملی و همچنین مسابقات خارجی را بیشتر کنند .طبق گفته ریچارد پروازه که یکی از بهترین مربیان بین المللی است، باید از ۱۶ مسابقه جهانی حداقل ۸ مسابقه را حضور فعال داشته باشیم. امیدوارم که این موضوع مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.

س:‌ با این حال ورزش پرهیجان و پرطرفداری مثل پینگ پنگ نیاز به زیرساخت هم دارد.
ج:‌ بله درست می فرمایید. ما باید در بخش باشگاهداری خیلی سرمایه گذاری کنیم. باید لیگ قوی و پویایی داشته باشیم تا از دل آن استعدادهای بسیاری کشف شوند. هر چی لیگ قویتر باشد،‌ تیم ملی هم قویتر می شود. شرایط بدنی بازیکنان در شرایط بالایی می ماند. به نظرم ما استعدادهای خیلی زیادی در پینگ پنگ داریم که باید شرایط کشف آنها را مهیا کنیم.

س: سال آینده،‌ سال المپیک است. فکر می کنید چه نتایجی برای کاروان ورزشی ایران رقم بخورد؟
ج:‌ المپیک بهترین میدان برای شناخت توانایی های فردی و تیمی است. ورزشکاران ما خیلی توانا هستند و قابلیت های زیادی دارند. اما حریفان نیز خیلی سخت تمرین می کنند و تدارکات مناسبی دارند. من فکر می کنم که می توانیم توانایی هایمان را به دنیا نشان دهیم. چون ورزشکاران ایرانی بسیار باهوش و با استعداد هستند. من خوش بین هستم.

تاريخ  ارسال:دوشنبه 3 خرداد 1395 - 09:40

کد:697-1398


کمیته تنیس
کمیته پینگ پنگ
کمیته وزنه برداری
کمیته رسانه های ورزشی
کمیته کشتی
کمیته شنا
کمیته والیبال
کمیته بوکس
کمیته اسکی
کمیته بسکتبال
کمیته فوتبال
کمیته دو و میدانی


 

پیگیری ما در شبکه های اجتماعی
آدرس پستي: بلوار آفریقا (جردن)، خیابان انصاری (صداقت)، پلاک 6
تلفن و فکس: 26206430 021        26206440 021
داخلی 141
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.