.


گفت و گو  |  یادداشت  |  جستجو  |  ارتباط با ما 

  گفت و گو


  گزارش تصویری


  یک عکس یک خاطره  ویدیو  اخبار برگزیده


  حامیان مالی
وزنه برداری؛
نصیری نیا: رقابت های جهانی وزنه برداری سطح پایینی داشت

شاهین نصیری نیا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بدون شک غیبت تیم های قدرتمند جهان، سطح مسابقات را بسیار پایین آورد تا جایی که وزنه برداران درجه دو و سه جهان نیز صاحب مدال شدند و اگر ایران در هم این مسابقات حضور نداشت، می توان گفت سطح مسابقات از جهانی به یک مسابقه بین المللی کوچک تنزل پیدا می کرد.
وی که هم اکنون به عنوان یکی از مربیان تیم ملی وزنه برداری آمریکا فعالیت می کند، اظهار داشت: نمایندگان ایران حتی می توانستند بهتر از این کار کنند و مدال های بیشتری بگیرند. برای مثال علیرضا سلیمانی در دسته 105 کیلوگرم با انتخابی بهتر صاحب مدال می شد و یا کیانوش رستمی نیز همینطور، او این شانس را داشت که به مدال برسد. اما اگر بخواهیم واقع گرایانه به رکوردهای ملی پوشان ایران نگاه کنیم به جز بهداد سلیمی و سعید علی حسینی در فوق سنگین و سهراب مرادی در 94 کیلوگرم، بقیه رکوردها به اندازه ای نبود که بتوان در حضور تیم های بزرگ جهان که در این رقابت ها حضور نداشتند، مدال کسب کرد و معتقدم باید بیشتر کار کنیم.
نصیری نیا در خصوص بازگشت سعید علی حسینی بعد از هشت سال، خاطر نشان کرد: سعید با حضور دوباره اش نه تنها دل همه ایرانی ها را شاد کرد بلکه وزنه برداری جهان را از حضور دوباره اش خوشحال کرد و این موضوع را به شخصه و با توجه به اینکه با وزنه برداری بسیاری از کشورها در ارتباط هستم، مشاهده کردم.
وی ادامه داد: علی حسینی نه تنها قهرمان است، بلکه الگوی صبر، شکیبایی و اراده قدرتمند و از لحاظ شخصیتی یک پهلوان تمام عیار است که می تواند دوباره عنوان قویترین مرد جهان را برای ایران به ارمغان بیاورد.
نصیری نیا که یکی از اعضای سال های طلایی وزنه برداری ایران است در خصوص حرکت سوم بهداد سلیمی گفت: در مسابقات جهانی آمریکا و بازی های المپیک 2016 ریو به شخصه شاهد سخت گیری های بیشتری در خصوص داوری ها بودم و این موضوع تنها به بهداد ختم نمی شد و حتی در خصوص بلند کردن وزنه 252 کیلوگرمی او در حرکت سوم دو ضرب با توجه به حساسیت های خودم و تعصبات ایرانی از بسیاری از داوران حاضر در مسابقات نظر خواستم که به اعتقاد آنها حرکت خطا بود.
وی تصریح کرد: سلیمی باید روی حرکت قیچی بیشتر تمرکز کند که در آینده باز هم دچار مشکل نشود و البته باید در نظر داشت که هیأت ژوری دلیلی برای خراب کردن حرکت سوم بهداد نداشت، چون تالاخادزه گرجستانی با اختلاف اول شده بود و نقره و برنز دسته فوق سنگین برای ایران بود و برایشان فرقی نمی کرد.
این ملی پوش سابق وزنه برداری ایران بیان داشت: متاسفانه فدراسیون وزنه برداری ایران نه تنها در مسابقات جهانی سال ٢٠١٥ و المپیک ٢١٠٦ ریو بلکه در این مسابقات هم نماینده ای به عنوان داور نداشت و تا در مواقع لازم بتوان از نماینده داوری بهره گرفت.
دارنده مدال طلای جهان در خصوص کیانوش رستمی نیز اظهار داشت: در مورد او نظرهای متفاوتی وجود دارد، اما اعتقاد دارم، وزنه برداری با اینکه رشته فردی است اما روح تیمی، تمرینات متمرکز و اردو و نظم و در مجموع شرایط اردو سهم به سزایی در عملکرد قهرمانان دارد و این را می توان در نتایج سایر بزرگان تیم چون سهراب مرادی و دیگر ملی پوشان مشاهده کرد و ضمن آنکه قهرمانان ملی که سال ها در مسابقات جهانی و المپیک حضور داشته اند از لحاظ تجربی و علم تمرین در سطح یک مربی کارکشته محسوب می شوند و به همین دلیل است که به آنها بالاترین درجه مربیگری داده می شود.
وی در عین حال تصریح کرد: بزرگترین قهرمانان جهان چه در گذشته و چه امروز جایگاه خود را با استفاده از مربیان تیم حفظ و تقویت می کنند و حتی اگر علم و سابقه شان از آن بیشتر از آن مربی باشد، به هر حال مدیریت این گونه مسائل به عهده فدراسیون است که متأسفانه با سوء مدیریت فرصت ها یکی پس از دیگری می سوزد.
رقابت های وزنه برداری قهرمانی سال 2017 جهان روزهای 6 تا 14 آذر در شهر آناهیم لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا آمریکا برگزار شد که تیم ملی ایران با کسب 509 امتیاز تیمی قهرمان جهان شد.
در این رقابت ها کیانوش رستمی یک مدال نقره در حرکت یک ضرب دسته 85 کیلوگرم، سهراب مرادی سه مدال طلا در دسته 94 کیلوگرم، سید ایوب موسوی دو برنز حرکت دو ضرب و مجموع دسته 94 کیلوگرم، علی هاشمی دو مدال طلا و یک برنز در دسته 105 کیلوگرم، بهداد سلیمی دو مدال نقره و برنز و سعید علی حسینی دو مدال نقره و یک برنز برای کشورمان به ارمغان آورند.
در این پیکارها علی میری و علیرضا سلیمانی عنوان هفتم دسته های 85 و 105 کیلوگرم را بدست آوردند تا در نهایت تیم ایران در بخش مردان با 5 طلا، 3 نقره و 6 برنز برای نخستین مرتبه قهرمان جهان شود.
تیم وزنه برداری بزرگسالان ایران، دو بار در مسابقات قهرمانی جهان موفق به کسب بهترین نتیجه تیمی شده است، ابتدا در سال 2011 فرانسه با 495 امتیاز به مقام سومی دست پیدا کرد و دومین مرتبه نیز در سال2013 لهستان با 442 امتیاز به مقام سومی رسید.

تاريخ  ارسال:دوشنبه 20 آذر 1396 - 10:51

کد:75068-1398


کمیته تنیس
کمیته پینگ پنگ
کمیته وزنه برداری
کمیته رسانه های ورزشی
کمیته کشتی
کمیته شنا
کمیته والیبال
کمیته بوکس
کمیته اسکی
کمیته بسکتبال
کمیته فوتبال
کمیته دو و میدانی


 

پیگیری ما در شبکه های اجتماعی
آدرس پستي: بلوار آفریقا (جردن)، خیابان انصاری (صداقت)، پلاک 6
تلفن و فکس: 26206430 021        26206440 021
داخلی 141
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.