.


گفت و گو  |  یادداشت  |  جستجو  |  ارتباط با ما 

  گفت و گو


  گزارش تصویری


  یک عکس یک خاطره  ویدیو  اخبار برگزیده


  حامیان مالی
وزیر ورزش؛
سلطانی فر: شیخ احمد برای ترمیم سهمیه وزنه برداری قول مساعد داد

به گزارش ایرنا، مسعود سلطانی فر پس از دیدار با شیخ احمد رییس شورای المپیک آسیا در گفت وگو با اهالی رسانه درباره نتایج این جلسه گفت: درباره رشته های مختلف از جمله کاهش سهمیه وزنه برداری ایران بحث کردیم. در 5 سال اخیر مورد دوپینگی نداشتیم و این کاهش سهمیه را ناعادلانه می دانیم و رییس شورای المپیک آسیا نیز این اعتقاد را داشت که کاهش سهمیه ایران موجب کاهش کیفیت سطح رقابت ها در المپیک شد. شیخ احمد قول داد با ارتباطی که دارند در ارتباط با ریاست فدراسیون جهانی پیگیر این موضوع باشند و این مسئله حل شود.
سلطانی فر در ادامه افزود: همه مباحث در این دیدار کاربردی بود و امیدوارم این موضوعات به درد توسعه ورزش کشور و آسیا بخورد و به گسترس روابط ، استفاده از ظرفیت ایران برای توسعه ورزش در کشورهای آسیایی و عضویت ایران در هیات رییسه کنفدراسیون ها منجر شود.
وی یادآور شد: در این جلسه همچنین درباره میزبانی های مختلف و فعال کردن فدراسیون ورزش های بانوان مسلمان بحث کردیم که با استقبال رییس شورای المپیک آسیا روبرو شد.
وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: همچنین در خصوص رعایت مفاهیم و جنبش و مفاد و منشور المپیک در برنامه هایمان با شیخ احمد صحبت کردیم. همکاری خوب وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و شورای المپیک آسیا به رشد و توسعه ورزش ما از جهت کسب میزبانی ها و برگزاری دوره های مختلف در کشورهای دیگر و حضور مدیران ما در هیات رییسه کنفدراسیون های مختلف منجر خواهد شد.
سلطانی فرتصریح کرد: در این دیدار پیشنهاد کردیم جلسات هیات رییسه المپیک آسیا در ایران و جزیره کیش برگزار شود که این مورد با موافقت شیخ احمد همراه شد.
وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به ارتباط گرم و نزدیک ما، امیدواریم در خلال دیدار با دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و روسای فدراسیون ها با شیخ احمد، مسائل مورد نظر اجرایی و عملیاتی، جدی تر پیگیری شود.
شیخ احمد رییس شورای المپیک آسیا نیز به خبرنگاران گفت: از وزیر ورزش ایران تقدیر می کنم؛ حضور وی موجب ثبات ورزش ایران شد که این امر برای ما بسیار حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: خیلی خوشحالم کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش ایران یک زبان دارند که این مهم برای پیشرفت ورزش مهم است. خوشحالم رییس جمهور روحانی از ورزش حمایت می کند و این امر موجب پیشرفت ورزش کشورتان شده است.
شیخ احمد تاکید کرد: همیشه گفته ام و می گویم ایران تنها یک عضو در شورای المپیک آسیا نیست بلکه یک همکار است و ما نگاهی ویژه به ایران داریم.
وی تصریح کرد: اختلاف کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان موجب شد ایران از حقوق خود عقب بماند اما امروز همکاری ها پیوسته شده و ما امروز به همان مسیر قبل بازگشتیم.

تاريخ  ارسال:دوشنبه 10 ارديبهشت 1397 - 08:01

کد:84149-1398


کمیته تنیس
کمیته پینگ پنگ
کمیته وزنه برداری
کمیته رسانه های ورزشی
کمیته کشتی
کمیته شنا
کمیته والیبال
کمیته بوکس
کمیته اسکی
کمیته بسکتبال
کمیته فوتبال
کمیته دو و میدانی


 

پیگیری ما در شبکه های اجتماعی
آدرس پستي: بلوار آفریقا (جردن)، خیابان انصاری (صداقت)، پلاک 6
تلفن و فکس: 26206430 021        26206440 021
داخلی 141
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.