.


گفت و گو  |  یادداشت  |  جستجو  |  ارتباط با ما 

  گفت و گو


  گزارش تصویری


  یک عکس یک خاطره  ویدیو  اخبار برگزیده


  حامیان مالی
والیبال؛
کارمند به جای رئیس فدراسیون در اجلاس لیگ ملت‌ها

به‌ گزارش ‌ایسنا، اجلاس لیگ ملت‌های والیبال جمعه در لوزان سوئیس با حضور آری گراسا، رییس فدراسیون جهانی والیبال و مسئولان عالی رتبه فدراسیون‌های کشورهای مختلف برگزار شد در این جلسه گراسا ضمن عرض خسته نباشید به کشورهای مختلف بابت میزبانی در هفته‌های مختلف از شیوه جدید برگزاری رقابت‌ها به عنوان یک موفقیت بزرگ برای والیبال یاد کرد.

گراسا همچنین برگزاری شیوه جدید لیگ ملت‌های والیبال که در آن 16 تیم در طول دو ماه به رقابت با هم می پردازند را انقلابی برای والیبال دانست.

اما باز هم در ادامه‌ تصمیمات عجیب در فدراسیون والیبال ایران این بار هم شاهد اتفاق عجیبی بودیم چرا که همواره در ادوار گذشته این اجلاس محمد رضا داورزنی به عنوان رئیس فدراسیون در اجلاس شرکت می‌کرد، اما امسال احمد ضیایی به دلایلی در این جلسه شرکت نکرد و به جای او سارا حسابی که کارمند فدراسیون است و بیشتر کار مترجمی در فدراسیون والیبال را بر عهده دارد به این اجلاس اعزام شد.

در این رابطه می‌توان به چند نکته اشاره کرد و باید منتظر پاسخگویی فدراسیون والیبال به هر کدام از این موارد باشیم.

اولا جدا از این که چرا رییس فدراسیون والیبال خود را از حضور در این اجلاس معاف کرده است باید این سوال را پرسید که آیا با توجه به چارت اداری نباید در صورت عدم حضور رییس، دبیر یا نایب رییس به اجلاس لیگ ملت ها می‌رفتند؟ یا این که لااقل مسئول امور روابط بین‌الملل حاضر می‌شد؟ اما فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال گفته است که خانم حسابی، مسئول روابط بین‌الملل است، اما آیا نباید ابلاغ حکم او بر روی سایت فدراسیون منتشر می‌شد؟ و چرا پس از انتقادات به صدور این حکم اشاره می‌شود؟

نکته مهم دیگر این که در جلسات مهم از جمله اجلاس لیگ ملت ها باید افرادی با تجربه و کار بلد به رایزنی با دیگر روسا و مسئولان فدراسیون جهانی بپردازند و بتوانند با تجربه‌شان از حقوق ایران در کسب میزبانی و موارد دیگر دفاع کنند، اما عدم حضور مسئولان بالا رتبه فدراسیون والیبال باز هم شائبه مربوط به عدم تسلط به زبان انگلیسی را دوباره پر رنگ‌تر می‌کند، چرا که پیش از این یک بار دیگر هم ضیایی برای حضور در اجلاس در فدراسیون جهانی به همراه سعید درخشنده به لوزان رفته بود که در آن موقع هم از سوی رسانه‌ها عدم تسلط ضیایی به زبان انگلیسی دلیل سفر دو نفره عنوان شد و این بار هم عدم رفتنش به لوزان و اعزام فردی که بیش از این صرفا مترجم سرمربی تیم ملی بوده شاید به عدم آشنایی مسئولان به زبان انگلیسی مربوط باشد.

در سال‌های گذشته با حضور مستمر و پر رنگ مدیران در جلسات فدراسیون جهانی والیبال، ایران توانسته چند کرسی بین‌المللی را کسب کند و با توجه به این موقعیت در شرایط حساس نیز توانسته با رایزنی مشکلاتی از جمله الزام به حضور بانوان در استادیوم‌ها را حل کند. حال امیدواریم مسئولان فدراسیون والیبال با جدی گرفتن چنین جلساتی و اعزام افراد با تجربه و کار بلد بتوانند از حیثیت والیبال ایران دفاع کنند و در صدد افزایش کرسی‌های بین‌المللی باشند.

تاريخ  ارسال:يكشنبه 4 شهريور 1397 - 14:02

کد:90187-1398


کمیته تنیس
کمیته پینگ پنگ
کمیته وزنه برداری
کمیته رسانه های ورزشی
کمیته کشتی
کمیته شنا
کمیته والیبال
کمیته بوکس
کمیته اسکی
کمیته بسکتبال
کمیته فوتبال
کمیته دو و میدانی


 

پیگیری ما در شبکه های اجتماعی
آدرس پستي: بلوار آفریقا (جردن)، خیابان انصاری (صداقت)، پلاک 6
تلفن و فکس: 26206430 021        26206440 021
داخلی 141
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.