.


گفت و گو  |  یادداشت  |  جستجو  |  ارتباط با ما   گفت و گو


  گزارش تصویری


  یک عکس یک خاطره  ویدیو  اخبار برگزیده


  حامیان مالی
تاریخچه باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران

با عنایت به تأکید بر تکریم پیشکسوتان ورزش کشور که جزو ارکان اصلی ورزش محسوب می‌شوند و بدون شک بخش عظیمی از افتخاراتی که امروزه ورزشکاران ایران در میادین آسیایی و جهانی کسب می‌کنند را باید مرهون زحمات این عزیزان دانست، صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور با همکاری گروهی از پیشکسوتان اصیل ورزش نخستین گام را در این راه با دعوت از تنی چند از چهره ها و نخبگان ورزشی که عمر گرانمایه خود را در ورزش صرف کرده‌اند، برداشت.

برپایی چندین جلسه هم‌اندیشی در مدت زمان چهار ماه،در خصوص شکل‌گیری یک باشگاه با حضور کلیه پیشکسوتان ورزش و چگونگی استفاده بهینه از پتانسیل‌های بالای این عزیزان که تا به امروز مغفول مانده است، محور اصلی این نشست‌ها بود که در نهایت منجر به برگزاری نخستین مجمع پیشکسوتان ورزش کشور در تیر ماه سال 1393 شد. از اهداف اصلی این باشگاه، سهیم کردن پیشکسوتان عرصه ورزش در مجامع فدراسیون‌ها و بهره‌مندی از تجربیات آنهاست.

این مجمع با حضور وزیر محترم ورزش و جوانان، معاونین ایشان، دبیر کل کمیته المپیک، رئیس صندوق حمایت از پیشکسوتان ورزش ایران و بیش از سیصد نفر از نامداران پیشکسوت ورزش ایران در تالار مهربانی مجموعه ورزشی انقلاب تهران برپا شد.

در این نشست گرم و صمیمی که با استقبال کم نظیر و فوق‌العاده مدعوین همراه بود و مورد استقبال رسانه‌های گروهی نیز قرار گرفت،چند نفر از پیشکسوتان به نمایندگی از حاضرین نقطه نظریات خود را بیان کردند و دکتر طاهری رئیس صندوق نیز طی یک سخنرانی حمایت کامل صندوق را از این حرکت اعلام داشت.

در پایان این مراسم دکتر گودرزی وزیر محترم ورزش و جوانان با حمایت از برپایی این گردهمایی بر استمرار آن و شکل گیری یک مجموعه که پیشکسوتان کلیه رشته های ورزشی را در بر گیرد، تأکید و اعلام کردند که وزارت ورزش از حضور گسترده پیشکسوتان در مجامع فدراسیون ها حمایت خواهد کرد.

در ادامه لوح درخواست تشکیل باشگاه پیشکسوتان به امضاءوزیر ورزش، معاونین وزرات ورزش، دبیر کل کمیته ی المپیک و حاضرین رسید.
حسن ختام این مراسم هم انتخاب یازده نفر از پیشکسوتان خوشنام و افتخار آفرین ورزش به عنوان اعضای هیئت موسس باشگاه پیشکسوتان ورزش کشور به شرح زیر بود:

آقای: ناصر نوآموز(پیشکسوت فوتبال)، سرکار خانم دکتر مینا فتحی (پیشکسوت والیبال) و آقایان مسعود صالحیه(پیشکسوت والیبال)، عنایت آتشی(پیشکسوت بسکتبال)، منوچهر زندی(پیشکسوت روزنامه نگاری)، تیمور غیاثی(پیشکسوت دوومیدانی)، نصراله دهنوی(پیشکسوت وزنه‌برداری)، محسن اسلامی مقدم(پیشکسوت تنیس)، جعفر اشرف کاشانی(پیشکسوت فوتبال)، حسین کلانی(پیشکسوت فوتبال)، سید جواد رفوگر(پیشکسوت کشتی)، هادی نراقی(پیشکسوت فوتبال).

ثبت باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران

پس از برگزاری مجمع عمومی، کار اخذ مجوز و به ثبت رسیدن باشگاه شروع شد و در تاریخ 28/5/ 1393 با اخذ مجوز از اداره کل ورزش جوانان استان تهران فعالیت رسمی باشگاه در تهران- بلوار آفریقا (جردن)- بالاتر از اسفندیار- خیابان انصاری- پلاک 6 - کد پستی 196774811 تلفن 50- 60- 26206340 - داخلی 141و178 آغاز شد.

ساختار و ارکان باشگاه

الف-هیئت موسس ب- هیئت امناء ج- هیئت مدیره د- مدیرعامل ه- حسابرس و بازرس

الف: هیئت موسس: هیئت موسس مرکب از یازده عضو غیر شریک (بدون دارائی و سرمایه) از بین پیشکسوتان ورزشی کشور بودند که در بالا نام آنان ذکر شد و یک نفر نماینده حقیقی از صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور که به عنوان عضو سرمایه گذار دارای سرمایه و دارائی است.
ب- هیئت امناء: هیئت امناء متشکل از نه نفر می باشد که عبارتند از:
-مدیرعامل صندوق به عنوان رییس هیئت امناء
-سه نفر از میان اعضاء هیئت مدیره صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و یا خارج از آن با انتخاب و معرفی ایشان و حکم مدیرعامل صندوق
- پنج نفر از پیشکسوتان عضو هیئت موسس باشگاه

ج- هیئت مدیره: اعضای هیئت مدیره مرکب از سه یا پنج یا هفت یا نه نفر بوده که یک نفر از ایشان با معرفی هیئت مدیره صندوق و مابقی از بین پیشکسوتان عضو باشگاه و با حکم رئیس هیئت امناء برای مدت دو سال انتخاب می شوند که در حال حاضر این نفرات به شرح زیر انتخاب شده اند:
سرکار خانم دکتر مینا فتحی و آقایان ناصر نوآموز مسعود صالحیه، نصراله دهنوی، منوچهر زندی، محسن اسلامی مقدم، سید جواد رفوگر، امیر ایلیاوی، جعفر اشرف کاشانی و یک نفر نماینده صندوق.

د- مدیرعامل: جناب آقای جعفر اشرف کاشانی پیشکسوت نامی ورزش کشور در اولین جلسه هیئت مدیره به اتفاق آرا و به مدت دو سال به سمت مدیرعاملی باشگاه پیشکسوتان ورزش کشور برگزیده شد.

ه- حسابرس و بازرس: بازرس از بین اشخاص واجد شرایط توسط هیئت امناء برای مدت یک سال انتخاب می شود.
در اولین جلسه هیئت مدیره، آقای ناصر نوآموز به عنوان رئیس، منوچهر زندی به عنوان قائم مقام و سخنگو و خانم دکتر مینا فتحی به عنوان دبیر اجرایی انتخاب شدند.
در ادامه، هیئت مدیره اعضای کمیته‌های تخصصی و فنی را تعیین می‌کنند که این کمیته‌ها در رشته‌های مختلف ورزشی با توجه به شرح وظایف به فعالیت خود می‌پردازند

ارکان باشگاه
اهداف باشگاه
جذب و پذیرش پیشکسوتان ورزشی جهت عضویت در باشگاه - سهیم کردن پیشکسوتان عرصه کشور در فدراسیون ها - بهره مندی از ظرفیت ها، توانمندی ها و تجارب اندیشمندانه آنها در عرصه ورزش و برقراری حمایتهای مالی و اجتماعی از پیشکسوتان و قهرمانان ورزشی و ..........

تشکیل کمیته های ورزشی وتخصصی
به منظور حمایت از پیشکسوتان ورزش ایران، باشگاه پیشکسوتان اقدام به تشکیل کمیته های ورزشی و تخصصی در رشته های مختلف کرده است.هدف از این اقدام را شناسایی بهتر پیشکسوتان در هر رشته و همچنین عضوگیری و تحت پوشش قرار دادن آنان عنوان نموده است.

کمیته های ورزشی
- کمیته های ورزشی شامل رشته‌های: والیبال، بسکتبال، فوتبال، کشتی، وزنه‌برداری، دومیدانی، شنا، ژیمناستیک، کاراته، شمشیربازی، تنیس، تنیس روی میز و شطرنج هستند.
کمیته های ورزشی دارای یک هیأت اجرایی متشکل از 3 الی 5 عضو ازاعضای باشگاه هستند که توسط هیأت مدیره باشگاه انتخاب می‌شوند.

کمیته ها در اولین جلسه خود یک نفر را به عنوان رئیس و نفراتی را به عنوان نایب رئیس و دبیر انتخاب خواهد کرد. مسئولیت تشکیل و اداره جلسات کمیته ها با نظارت هیئت مدیره باشگاه پیشکسوتان به عهده رئیس و یا نایب رئیس است .
تعداد اعضای زیر مجموعه کمیته ها نامحدود است.

کمیته‌های تخصصی
کمیته‌های تخصصی شامل: کمیته‌های اقتصادی، بازرگانی، فرهنگی، پزشکی، رفاهی، حقوقی، اخلاق، آموزش و تحقیقات، برنامه و بودجه، عمران،روابط عمومی و روابط بین‌الملل هستند که متعاقبا نفرات آن ازبین پیشکسوتان رشته های مختلف ورزشی با توجه به کارآیی آنها ، انتخاب خواهند شد.
دريافت فايل
کمیته تنیس
کمیته پینگ پنگ
کمیته وزنه برداری
کمیته رسانه های ورزشی
کمیته کشتی
کمیته شنا
کمیته والیبال
کمیته بوکس
کمیته اسکی
کمیته بسکتبال
کمیته فوتبال
کمیته دو و میدانی


 

پیگیری ما در شبکه های اجتماعی
آدرس پستي: بلوار آفریقا (جردن)، خیابان انصاری (صداقت)، پلاک 6
تلفن و فکس: 26206430 021        26206440 021
داخلی 141
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.